top of page
Search
  • Writer's pictureLASAP

Ieva Kukule: Kāpēc LASAP ir svarīgs mums – profesionāļiem?

Ieva Kukule, LASAP valdes locekle, komunikācijas eksperte

Atceros to laiku, kad manas profesionālās gaitas tikai sākās. Sapratu, ka dīvainā kārtā dzīve „iemetusi„ mani nozarē, par kuru zinu tik maz. Kopš tā laika pagājuši vismaz 10 gadi un tajā laikā mana vienīgā doma bija – kas es esmu? Kā kļūt labākai? Kā izsisties? No kā mācīties? Tolaik nepazinu LASAP, nepazinu cilvēkus, jutos gaužām vientuļa savā profesionālajā attīstībā. Domājot par šo situāciju atpakaļ gaitā, esmu nonākusi pie galvenā secinājuma, ka, ja vien es būtu profesionālajā kopienā nonākusi karjeras sākumā, visticamāk būtu pārliecinātāka par to, ko daru un nedrošības brīžos varētu izmantot „Drauga plecu„.

Tieši tāpēc šoreiz, atklājot mūsu jauno interneta vietni, vēlos uzsvērt ieguvumus esot Latvijas Asociācijā sabiedrisko attiecību profesionāļiem.

Sevis pilnveidošana Pirmais, ko mēs kā valde dzirdam uzņemot jaunos LASAP biedrus, ir viņu apliecinājums vēlmei pilnveidoties, esot vidē, kur notiek zināšanu un pieredzes apmaiņa. Tātad, LASAP ir vieta, kur iegūt jaunu skatījumu, zināšanas un pieredzes, mācoties no kolēģu piemēriem. Pieļauju, ka šis virziens visbūtiskākais ir cilvēkiem, kas nozarē ir salīdzinoši īsu laiku vai arī strādā in-house, taču tik pat labi šādu ideju apmaiņu var izmantot aģentūrās strādājošie profesionāļi, kas dienu no dienas sastopas ar klientu darbu.

Networkings Latviskojums šim būtu biedrošanās. Jā, mazliet dīvains vārds, bet tā nozīme ir pilnīgi skaidra – LASAP ir vieta, kur jūs varat satikt sev līdzīgos ar atšķirīgām pieredzēm. Šeit  jums vienmēr būs iespēja veidot savu zināšanu un atbalsta tīklu, draudzēties un saņemt padomu arī ikdienā. Manuprāt, mēs sabiedrisko attiecību cilvēki dažkārt esam kā kurpnieki bez kurpēm – klientiem mācām, ka jāveido attiecības, bet paši aizmirstam, ka arī mūsu ilgtspejīgai darbībai attiecību veidošana ir nozīmīgākais kapitāls.

Dalīšanās ar savu labo praksi Kad pati stājos LASAP, man nebija ne jausmas, ko es varu iegūt no šīs organizācijas, bet man bija skaidrs, ka es varu kaut ko iedot tās biedriem, tādejādi veidojot  veselīgu platformu dažādam diskusijām. Tāpēc, ja jums ir dabiskā vēlēšanās nodot savas zināšanas, rosināt diskusijas, tad šī ir īstā vieta. Te patiešām priecājas par cilvēkiem, kas vēlas ne tikai saņemt, bet arī aktīvi piedalīties satura veidošanā un organizācijas attīstībā. Līdz ar to, šis ir vēl viens iemesls būt LASAP un daļai no sabiedrisko attiecību nozares sabiedrības.

Ietekme uz nozares reputāciju Manuprāt, no vienas puses ir labi būt organizācijā, kas zināmā mērā nosaka to, vai mēs kā profesionāļi esam uzticami, taču nereti iedomājos, ka LASAP biedri ne vienmēr šo organizāciju uztver kā vietu, kur nākt kopā, lai risinātu globālus sabiedrisko attiecību nozares jautājumus, piemēram, reputācija un problēmas, kas saistītas ar vadītāju attieksmi pret mums kā SA cilvēkiem vai sabiedrības zemā izpratne par to, ko darām. Tāpat man pietrūkst plašākas diskusijas par praksi kā mērīt darbības rezultātus, lai tie pārsniegtu publicitātes skaitīšanas robežas. Šie ir tikai pāris piemēri, kas manī raisa pārdomas par to, vai mēs kā profesionāļi spējam un, galvenais, gribam pieteikt sevi kā grupu, kas kopīgiem spēkiem rada pārmaiņas, viedokļus publiskajā vidē, palīdz citiem sabiedrisko attiecību darboņiem pildīt savus pienākumus, veidojot tam kvalitatīvu un atbalstošu fonu.

Laikam tieši šis virziens arī ir tas, ko novēlētu biedriem izmantot aktīvāk un mērķtiecīgāk, jo ne jau LASAP valde ir tā, kas var atrisināt mūsu nozares problēmas. Valde var rosināt, aktivizēt, palīdzēt izveidot platformas, bet galu galā saturu un tā kvalitāti nosaka visi LASAP biedri, kuru ietekmes lokā ir organizācijas izvirzīto mērķu iedzīvināšana.

0 comments

Comments


bottom of page