top of page
Search
  • Writer's pictureLASAP

Ingmārs Čaklais par LPP par Propagandas izmantošana komunikācijā ar sabiedrību. Vai sabiedrība ir ga

<p style="text-align: justify;">„Labas prakses pēcpusdienas” (LPP) ir Latvijas Asociācijas sabiedrisko attiecību profesionāļiem (LASAP) aktivitāte, kad kādā no Latvijas uzņēmumiem vai organizācijām notiek viena vakara seminārs par sabiedrisko attiecību profesionāļiem interesējošiem jautājumiem. Pasākuma programmā vienmēr iepazīstamies arī ar apmeklētā uzņēmuma vai organizācijas vēsturi, panākumiem un plāniem nākotnei.<br /><br /></p> <p style="text-align: justify;">29. augustā tikāmies Rīgas Motormuzejā, lai runātu par integrētajām kampaņām, kas domātas visai Latvijas sabiedrībai: CSDD „Propagandas izmantošana komunikācijā ar sabiedrību. Vai sabiedrība ir gatava mainīt savus ieradumus?”.</p>

Tradicionāli – sākumā visiem interesentiem bija iespēja doties ekskursijā, lai iepazītos ar Rīgas Motormuzeju. Šai ekskursijai atvēlētā pusotra stunda pagāja nemanāmi ātri, jo tik īsā laikā apgūt visu muzeju, tā ekspozīciju un uzklausīt gida stāstījumu, kurš skar gan autobūves vēsturi, gan Latvijas vēsturi, ir gandrīz neiespējami. Taču direktora vietnieks muzeja darbā Agris Šmits ar lielu aizrautību un pašatdevi paspēja izstāstīt interesantus faktus no visām tēmām un gandrīz par visiem ekspozīcijā redzamajiem muzeja priekšmetiem un kolekcijām. Tostarp – par pirmajiem un senākajiem spēkratiem Latvijas teritorijā, par dažādu spēkratu attīstības vēsturi (īpaši akcentējot Latvijā tapušos: Russo – Balt un un Ford – Vairogs), par Kremļa kolekciju (arī par Brežņeva vēsturisko sadauzīto auto), par Maskavas olimpiādes oriģinālo auto Latvija, par ugunsdzēsēju mašīnām un to īpašo vēsturi, par daudziem citiem vēsturiskajiem auto un dažiem unikāliem stāstiem par šiem auto un to īpašniekiem, par VEF ražoto lidmašīnu, par mašīnu ar koka durvīm, par muzeja ikdienu, sadzīvi un plāniem.

Fakti ir tik daudz un interesanti, ka noteikti katram Latvijā šāda ekskursija būtu īsts notikums un dzīvs zināšanu avots. Vēlreiz vislielākie pateicības vārdi par atraktīvo un bagātīgo stāstījumu direktora vietnieka muzeja darbā Agrim Šmitam.

Pēc iepazīšanās ar muzeja iekštelpu eksponātiem, devāmies muzeja pagalmā pārbaudīt (individuāli izmēģināt) satiksmes drošības propagandas stendu. Kaut arī nosaukums intriģē, bet tā ir atraktīva izklaide, kur sesijas laikā piestiprinātu auto apgriež kājām gaisā un pasažieri realitātē piedzīvo, kā tas ir apgāzties ar auto uz jumta. Varu atzīties, ka sajūtas ir patiesi dīvainas un reakcijas neadekvātas, jo ar kājām gaisā esot vairs nesaproti ne kā pareizi jāatbrīvojas no drošības jostas, ne uz kuru pusi jāver durvis. Viens ir skaidrs – jostas notur un var glābt tavu dzīvību. Piesprādzējies vienmēr! Noteikti iesaku katram autovadītājam, ja rodas šāda iespēja, pārbaudīt sevi šajā eksperimentālajā stendā, jo šī pieredze noderētu, ja nu tomēr nāktos piedzīvot mūžā šādus nepatīkamus mirkļus.

Vēlāk Gatis Mūrnieks no ”McCann World Group Riga”, visiem zināmais TV žurnālists Pauls Timrots un Jānis Aizpors no CSDD bija gādājuši par priekšlasījumiem un prezentācijām. Un tad jau – diskusijas un atbildes uz jautājumiem.

Pasākuma fotogalerija pieejama šeit

Labas prakses pēcpusdienā var piedalīties ikviens, taču Latvijas Asociācija sabiedrisko attiecību profesionāļiem (LASAP) biedriem viss ir bez maksas, bet pārējiem – „par nelielu, bet taisnīgu samaksu” – 20 LVL. Pieteikties var rakstot uz lasap@lasap.lv, bet cita informācija mājas lapā: www.lasap.lv.

0 comments

Comments


bottom of page