top of page
Search
  • Writer's pictureLASAP

LASAP sezonas noslēgumas ģimenes vīna darītavā “Abavas”

Šī gada 7. jūlijā LASAP biedri devās uz Sabili, Abavas upes ieleju, kur atrodas Mārtiņa un Lienes Barkānu izveidotā ģimenes vīna darītava “Abavas”.  Kā jau katru gadu, vizītes iemesls bija ne tikai noslēgt LASAP aktīvo sezonu un degustēt vīnus, bet arī noskaidrot, kā uzņēmumam sokas ar konkurenci, kā veidojies zīmols, cik sarežģīti Latvijā ir audzēt vīnogas un gatavot vīnu, un  saņemtu  citas atbildes no paša “Abavu” saimnieka. 

Iedvesma un vēlme iekopt vīna dārzu un izveidot vīna darītavu Mārtiņam un Lienei radās 2007. gada rudenī, apceļojot Itālijas mazās vīna darītavas. Savukārt, no idejas līdz pirmajam pārdotajam vīnam pagājuši  pieci gadi. Stāstot par biznesa attīstību, “Abavu” saimnieks bieži piemin ģimeni, jo īpaši sievas ieguldījumu kopējā rūpalā, un var redzēt, ka nodarbošanās ir ne tikai maizes avots, bet arī sirdsprieks. 

Pie degustāciju galda saimnieks iepazīstināja mūs ar virkni dažādu vīnu un sidru, tāpat pastāstīja par to, kā radušās un laika gaitā mainījušās pudeļu etiķetes un ar kādiem izaicinājumiem saskāries.  Izrādās, pat ideāla šampaniešu korķa meklējumi ilguši  divus gadus, bet logo attēlotā spārīte attēlo virs Abavas upes lidojošās spāres, kas tur nav retums. Neskatoties uz to, ka, kā pats saimnieks smej, “katras valsts dienvidi ir ideāli piemērota vīna audzēšanai”, Latvijā tīri veiksmīgi var ražot sidrus, jo ābolu netrūkst. Tāpat uzzinājām, ka no sulfītiem, kas ir teju visu vīu sastāvā, nav jābaidās, jo ja tie tur nebūtu, vīns ātri vien pārvērstos par baktēriju perēkli, turklāt, tie ir minimālos daudzumos.  Apguvām, kā pareizi degustēt vīnu, ko par to stāsta krāsa, aromāts, un vēl dažus citus trikus, par kuriem labāk uzzināt pašiem šo vietu apciemojot.

Protams, neizpalika arī baudīto dzērienu iegādāšanās, un LASAP brīvdienas varēja sākties!


2016-07-07-21-26-20

2016-07-07-19-38-14

2016-07-07-20-06-49
0 comments

Comments


bottom of page