top of page
Search
  • Writer's pictureLASAP

Par izciliem sasniegumiem komunikācijas nozarē LASAP piešķir piecas „Zelta pogas”

2016. gada 18. februārī jau sesto reizi tika pasniegtas Latvijas Asociācijas sabiedrisko attiecību profesionāļiem (LASAP) gada balvas “Zelta poga”, kas ir izveidota, lai sekmētu labās prakses pārnesi sabiedrisko attiecību profesionāļu vidū. Izvērtējot pieteiktos nozares profesionaļus, balvas saņēma paši labākie. Šogad kandidātus varēja pieteikt ne tikai LASAP biedri, bet jebkurš nozares kolēģis, savukārt fināla balsojumā piedalījās tikai LASAP kolēģi.

Kristīne Tjarve, LASAP valdes priekšsēdētāja: “Ar katru gadu mums ir arvien grūtāk izvērtēt kolēğu sniegumu un noteikt, kurš ir pelnījis balvu par izcilību. Man ir prieks, ka šogad kandidātus mums palīdzēja izvēlēties ne tikai LASAP biedri, bet arī jebkurš cits nozares kolēğis. Ar LASAP gada balvu mēs pateicamies sabiedrisko attiecību nozares profesionāļiem par to īpašo mirdzumu acīs un darbu, ko viņi dara, neskaitot stundas un nevaicājot “Kas man par to būs?””

Balvas “Zelta poga” par sasniegumiem komunikācijas nozarē šogad ieguva:

  1. Ojārs Skudra, Latvijas Universitātes asociētais profesors komunikācijas zinātnē, par darbu sabiedrisko attiecību nozares profesionāļu izglītošanā jeb akadēmiskajā vidē.

  2. Ilze Pavlova, Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece, par vienotas vizuālās identitātes izstrādāšanu un ieviešanu valsts pārvaldē.

  3. Agnese Alksne, Latvijas Korporatīvās sociālās atbidlības platformas valdes priekšsēdētāja, dibinātāja, par lielisku sniegumu, komunicējot ar sabiedrību kā nevalstiskās organizācijas pārstāve.

  4. Ieva Knāķe–Milberga, komunikācijas vadītāja pilna servisa aģentūrā Publicis Groupe Latvia, par izcilību biznesa vides komunikācijā.

  5. Šī gada speciālo balvu saņēma Edžus Vējiņš, par nozīmīgu ieguldījumu LASAP dibināšanā, izveidošanā un aktīvu darbību jau 15 gadu garumā.

Ojārs Skudra: “Savā vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu ilgstošajā akadēmiskajā karjerā esmu paspējis būt pavadonis jau tik daudziem bakalaura un maģistra grāda ieguvējiem, ka tagad, iespējams, ir sasniegta kāda “kritiskā masa” un ticis pieņemts lēmums atzīmēt šo īslaicīgo un faktiski nejaušo blakus iešanas fenomenu ar LASAP balvu. Tā kā es cienu kritiskos prātus un šaubas, arī šīs balvas sakarā es varu vien pievienoties Gētes un Mefistofeļa vārdiem, kas teikti sarunā ar kādu pārlaicīgu skolnieku: “Draugs, visa teorija pelēka, Un dzīves koks tik zaļš ir visu mūžu.””

Ilze Pavlova: “Saņemot šo balvu, patīkamais pārsteigums un prieks mijas ar ļoti lielu atbildības sajūtu savu kolēģu, sabiedrisko attiecību profesionāļu priekšā. Tas nozīmē, ka no manis turpmāk gaidīs vēl vairāk un vēl labāk. Šāda atzinība spārno jauniem darbiem un izaicinājumiem! Paldies par to! Manuprāt, saņemtā balva vienlaikus arī apliecina, ka vienota vizuālā identitāte valsts pārvaldē bija nepieciešama, ka tas bija pareizais ceļš! Tāpēc paldies arī mūsu mazajai komandai, kas, neskaitot diennakts stundas, strādāja pie pārmaiņu īstenošanas – pateicība Lainei Kučinskai, Elitai Dreimanei, Laimonim Šēnbergam, Ramonai Umblijai, Zigurdam Zaķim, Edgaram Pastaram un galu galā arī Ingūnai Elerei un visam Dizaina birojam H2E.”

Agnese Alksne: “Komunikācijas profesionāļa karjera man ir bijusi saistīta gan ar privātā, gan nevalstiskā sektora vidi. Lielākais izaicinājums nevalstiskajās organizācijās ir tapt sadzirdētam, izmantojot minimālus resursus, būt konstruktīvam un spēt pastāvīgi nodrošināt atgriezenisko saiti ar visām ieinteresētajām pusēm, kas KSA Latvija gadījumā ir biedri, uzņēmēji, ministrijas un politiķi. Parasti par veiksmīgām nevalstiskajām orgaizācijām uzskata tās, kuru vadītāji ir arī komunikācijas mākslas meistari. Manuprāt, atslēga izcilai komunikācijai ir attiecību veidošana, jo jebkuru organizāciju veido cilvēki un viņu vērtības. Novērtējums no LASAP biedru puses ir apliecinājums tam, ka mans darbs ir pamanīts un novērtēts. Tas iedvesmo turpināt iesākto!”

Ieva Knāķe–Milberga: “Jūtos ārkārtīgi pagodināta par šādu nozares kolēģu novērtējumu. Šī balva ir apliecinājums tam, ka acīmredzot kaut ko savās profesionālajās gaitās es daru pareizi. Jāsaka gan, ka esmu droša – šādā kolēģu balsojumā liela nozīme ir arī pašu pretendentu personīgajam PR jeb tam, cik redzams un dzirdams ir katrs no mums. Es gluži vienkārši esmu komunikācijā aktīva un visuresoša, jo tāda ir manas personības būtība, un tas noteikti ir spēlējis savu lomu vērtējumā. Tāpēc ikvienam PR speciālistam, kam šī nozare ir asinīs, varu ieteikt – esiet jūs paši un tas tiks novērtēts!”

Par Edžu Vējiņu saka Kristaps Otersons, Latvijas Bankas pārstāvis, LASAP biedrs: “Saka, ka ikviena cilvēka klātbūtne pasaulē kaut kādā mērā to maina. Ir cilvēki, kas pasaules radīšanu liek sev par mērķi. Tai pašā laikā ikvienam no mums, visticamāk, rūp ne tik daudz lāpīt pasauli, cik ietekmēt to pašrealizējoties. Nezinu, kā ir ar viņu – vai pie vainas nejaušība, nolūks vai egoisms, bet to mikropasauli, kas ir mūsu profesija mūsu atjaunotajā valstī, manuprāt, viņš ir līdzradījis vairāk nekā “vidējais” sabiedrisko attiecību vai komunikācijas profesionālis.”

LASAP Gada Balvas ieguvēji tradicionāli saņem sabiedrisko attiecību profesionāļu izcilības simbolu – pogu, kas ir veidota no apzeltīta sudraba un simbolizē karjeras izaugsmi. Apbalvojuma dizaina autors – metālapstrādes mākslinieks Linards Počs. Uzvarētāji saņēma arī ielūgumus uz starptautisko reputācijas vadības konferenci par komunikācijas izaicinājumiem digitālajā laikmetā “ReputationTime” (“Reputācijas laiks”), kura notiks 2016. gada 13. maijā Rīgā un pulcēs vairāk nekā 400 biznesa līderus, komunikācijas un mārketinga vadītājus, sabiedriskās domas veidotājus, mediju profesionāļus un studentus no visas Eiropas.

LASAP ir biedrība, kas apvieno vairāk nekā 120 sabiedrisko attiecību profesionāļus – nozares akadēmiskos spēkus un praktiķus no mācību iestādēm, sabiedrisko attiecību aģentūrām, uzņēmumu un organizāciju sabiedrisko attiecību struktūrām. Asociācija darbojas no 2001. gada, pārstāvot sabiedrisko attiecību profesionāļu intereses, organizējot pieredzes apmaiņas un kompetenču pilnveidošanas pasākumus, kā arī līdzdarbojoties konferenču organizēšanā.

Visa pasākuma foto galerija pieejama LASAP Facebook lapā.

Plašāka informācija: Kristīne Tjarve LASAP valdes priekšsēdētāja Tālrunis: 29296617 E-pasts: lasap@lasap.lv

0 comments

Comments


bottom of page