top of page
Search
  • Writer's pictureLASAP

Pasniegtas „LASAP Gada balvas – zelta pogas 2013” – par izcilību komunikācijas nozarē

Latvijas Asociācija sabiedrisko attiecību profesionāļiem (LASAP) piešķīrusi „LASAP Gada balvas – Zelta pogas 2013”. Šogad dažādās nominācijās tā ir saņēmuši aģentūras LEAD valdes priekšsēdētāja un Latvijas Universitātes pasniedzēja Inga Latkovska, Swedbank komunikācijas vadītājs Ivars Svilāns, Valsts policijas preses sekretārs Toms Sadovskis, Swedbank Korporatīvo attiecību pārvaldes vadītājs Māris Plūme, kā arī komunikācijas aģentūras A. W. Olsen & Partners/Scholz & Friends Riga partnere un Latvijas Universitātes pasniedzēja Olga Kazaka.

Jau ceturto gadu LASAP apbalvo izcilus sabiedrisko attiecību jomas speciālistus. Pēc visu asociācijas biedru kopīga balsojuma gada balva tiek piešķirta tiem nozares pārstāvjiem, kuri kaut kādā veidā ir veicinājuši tās attīstību. Šogad LASAP biedri balvai bija izvirzījuši gandrīz 40 kandidātus.

Inga Latkovska, kura ir saņēmusi LASAP Gada balvu 2013 par ieguldījumu sabiedrisko attiecību nozares attīstībā, ilgus gadus darbojoties sabiedrisko attiecību jomā, kā arī nozares profesionālo organizāciju valdēs, saka: „Kolēģu novērtējumu saņemt ir ļoti patīkami un pagodinoši, nenoliegšu. Vienlaikus gribu uzsvērt, ka esmu tikai viena no profesionālās kopienas dalībniecēm. Izpratni par sabiedriskām attiecībām un jomas attīstību virzām visi kopā”.

“Atzinība ir negaidīta, bet, protams, patīkama. Nebūšu oriģināls un teikšu, ka komunikācija ir komandas darbs. Ja ir labi kolēģi, kuri papildina viens otru, saliekot kopā visas spēcīgās lietas, tad viss sanāk. Tā patiešām ir. Supervaroņi lai paliek naivās filmās, komunikācijā tāpat kā hokejā ir komandas – aizsargi, uzbrucēji, vārtsargi, treneri, masieri un slidu asuma meistari. Komunikācija arvien vairāk nonāk kompāniju ikdienas biznesa pašā centrā. To drīz nevarēs ignorēt neviens”, atzīst Ivars Svilāns, kas ir apbalvots ar LASAP Gada balvu 2013 par sabiedrisko attiecību jomas attīstīšanu privātajā sektorā, dabojoties profesionāli, korekti un inovatīvi.

Savukārt, Toms Sadovskis, kas ar LASAP Gada balvu 2013 ir apbalvots par sabiedrisko attiecību jomas attīstīšanu valsts sektorā, operatīvi un atvērti komunicējot @VPRRP Twitter profilā, saka: “Ir liels gods saņemt šādu balvu, bet, godīgi sakot, šis apbalvojums nāca kā liels un patīkams pārsteigums. Zinu, ka brīžiem komunicēju salīdzinoši netradicionāli un ir bijuši momenti, kad, rakstot atbildes sociālajos tīklos, es pat pāris minūtes esmu turējis pirkstu virs datorpeles pogas un domājis – “spiest vai nespiest”. Iedzīvotāju pozitīvā atsaucība, protams, deva pārliecību, ka eju pareizā virzienā, bet, ja to novērtē profesionāļi, tad gandarījums ir divkāršs. Vienmēr esmu uzskatījis, ka sabiedriskajās attiecībās viens no galvenajiem spēles paņēmieniem ir eksperimentešana un bieži ir jāuzticas “čujam”, tādēļ vēlos visiem novēlēt biežāk eksperimentēt”.

“Man ir ļoti svarīgi, ka kolēģi augstu novērtējuši manus centienus apvienot akadēmisko un praktisko darbību, ko bieži mēdz pretnostatīt, kas, manuprāt, nav pareizi. Ja šīs jomas atbalsta viena otru, katra no tām kļūst vērtīgāka”, atzīst Olga Kazaka, kura ir ieguvusi LASAP Gada balvu 2013 par sabiedrisko attiecību nozares attīstīšanu akadēmiskajā vidē, veicot pētījumus par korporatīvo komunikāciju sociālajos medijos, kā arī popularizējot pētījumu rezultātus praktiķu vidē.

Akcentējot sabiedrisko attiecību vadības funkciju organizācijās, jau otro gadu LASAP Gada balva tika pasniegta arī par sabiedrisko attiecību integrēšanu biznesa vadībā. Māris Plūme, kas ir ieguvis balvu šajā nominācijā atzīst: “Mēdzu nedaudz kacināt nozares kolēģus prognozējot, ka pēc gadiem 20 komunikācijas speciālisti būs tikpat dīvaina profesija kā mašīnrakstītājs šodien. Ticu, ka, pieaugot pieprasījumam pēc izcilām komunikācijas prasmēm vadītājiem, tiem arvien retāk vajadzēs starpniekus vai padomdevējus saziņā ar citiem. Savukārt, vairums šodienas komunikatoru kļūs par augsta līmeņa vadītājiem, ja vien savlaicīgi izmantos iespējas apgūt vadības prasmes. Man ir veicies strādāt organizācijā, kurā visos vadības līmeņos ir apbrīnojama izpratne par reputācijas vadību, tāpēc liela daļa balvas, kas bija liels un patīkams pārsteigums, pienākas maniem kolēģiem. Novēlu uzņēmumu vadītājiem ņemt piemēru no reputācijas līderiem, kuros vairumā gadījumu komunikācijas vadītājam ir pastāvīga vieta pie valdes galda. Savukārt, komunikācijas speciālistiem novēlu nerimstošu attīstību un ziņkāri par organizāciju vadību”.

LASAP Gada Balvas ieguvēji tradicionāli ir saņēmuši sabiedrisko attiecību profesionāļu izcilības simbolu – pogu, kas ir veidota no apzeltīta sudraba un simbolizē karjeras izaugsmi. Apbalvojuma dizaina autors – metālapstrādes mākslinieks Linards Počs.

LASAP ir biedrība, kas apvieno vairāk nekā 120 sabiedrisko attiecību profesionāļus – nozares akadēmiskos spēkus un praktiķus no mācību iestādēm, sabiedrisko attiecību aģentūrām, uzņēmumu un organizāciju sabiedrisko attiecību struktūrām ar mērķi tālākas izglītošanās un diskusiju ceļā vairot profesionalitāti un paaugstināt nozares standartus. Asociācija darbojas no 2001.gada, pārstāvot sabiedrisko attiecību profesionāļu intereses, organizējot pieredzes apmaiņas un kompetenču pilnveidošanas pasākumus, kā arī līdzdarbojoties konferenču organizēšanā.

Plašāka informācija: Kristīne Tjarve LASAP izpildsekretāre Tālrunis: 29296617 E-pasts: lasap@lasap.lv

0 comments

Kommentare


bottom of page