top of page
Search
  • Writer's pictureLASAP

Prof. Intas Brikšes monogrāfijas “Komunikācija. Mediji. Universitāte” atvēršana un akadēmiskie

Profesores Intas Brikšes monogrāfijas “Komunikācija. Mediji. Universitāte” svinīgā atvēršana notiek 2016. gada 21. septembrī plkst. 16.00 LU Sociālo zinātņu fakultātē, Intas Brikšes auditorijā. Pasākuma programmu bagātinās pirmie “Prof. Intas Brikšes akadēmiskie lasījumi”, kuros prof. Skaidrīte Lasmane lasīs lekciju “Universitātes intelektuālais profils”.

Ilggadējā Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes dekāne un Komunikācijas studiju nodaļas vadītāja profesore Inta Brikše (1956–2014) 26. augustā atzīmētu sešdesmito dzimšanas dienu. Par godu šim notikumam viņas fakultāte un Komunikācijas studiju nodaļa iedibina jaunu intelektuālo tradīciju “Prof. Intas Brikšes akadēmiskie lasījumi”. Šogad būs iespējams klausīties profesores Skaidrītes Lasmanes lekciju “Universitātes intelektuālais profils”, kā arī Intas Brikšes grāmatas “Komunikācija. Mediji. Universitāte” spilgtu fragmentu lasījumu. Turpmāk tajos ik rudeni izskanēs vērtīgas pieredzes bagātu komunikācijas pētnieku un jauno zinātnieku lekcijas par mediju jomu un to ētikas problēmām.

Ieskicējot savas lekcijas saturu, prof. Skaidrīte Lasmane uzsver: “Universitāte vienmēr veikusi savdabīgu iniciācijas rituālu. Salīdzinājumā ar cilšu sabiedrību, kurā iniciējamais ieguva jaunu, dziļāku eksistences līmeni vispār, universitātes profesūra arvien vadījusi intelektuālu pārtapšanu. Kā rituāls noris mūsdienās? Vai un kā intelektuālas vadības lomu iespējams paveikt komercializācijas un jaunu komunikācijas tehnoloģiju apstākļos? Ne vienmēr atbildes ir skaidras un noteiktas, taču arī pati jautāšana nemierīgi iekļaujas rituāla efektā.”

Profesorei Intai Brikšei ir paliekoša vieta Latvijas Universitātes, tās Sociālo zinātņu fakultātes un Latvijas komunikācijas zinātnes vēsturē. “Inta Brikše bija cilvēks, kurš gāja pats ar savu vēju. Dažkārt tā bija liega pūsma, citreiz – virpulis, kas parauj sev līdzi. Taču tā arvien bija uz mērķi tiecīga kustība, kas palīdzēja veidot dialogu ar ceļabiedriem,” trāpīgi atzīst LU prorektors sociālo un tiesību zinātņu jomā prof. Jānis Ikstens.

Daļa no no profesores zinātniskā mantojuma – raksti par nozīmīgiem Latvijas mediju attīstības un komunikācijas zinātnes jautājumiem, kā arī augstākās izglītības problēmām – iekļauti grāmata

“Mediji. Komunikācija. Universitāte”, kas ir piemiņas zīme profesores Intas Brikšes mūža laikam Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē un komunikācijas zinātnē. Visiem šai publikācijai izvēlētajiem rakstiem ir paliekoša nozīme Latvijas komunikācijas zinātnē. Grāmatu “Mediji. Komunikācija. Universitāte” izdošanai sagatavojusi LU Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļa. Tā izdota apgādā “Mansards”. Grāmatas iznākšanu atbalstījusi Sociālo zinātņu fakultāte, kā arī ar ziedojumiem tās nākšanu klajā sekmējuši daudzi profesores Intas Brikšes bijušie studenti, kolēģi un draugi. 21. septembrī visi ziedotāji saņems savu grāmatas ekspemplāru.

Līdz ar grāmatas atvēršanu fakultātē tiks atklāta arī Intai Brikšei veltīta piemiņas siena, uz kuras izvietotas vērtīgas profesores konceptuālās atziņas. Pagājušā gada augustā, kad radās ideja par piemiņas sienas veidošanu, LU SZF pasniedzēja Liene Bērziņa rakstīja: “Viņa vienmēr rūpējās par to, lai cilvēki izglītotos, nemitīgi augtu, pilnveidotos un sasniegtu iecerēto. Arī viņa pati bija viens no zinošākajiem un kompetentākajiem cilvēkiem savā jomā, kas zināja ne tikai visu, kas darīts un rakstīts līdz šim, bet bija jau pāris soļus priekšā visam nākamajam. Tāpēc mums liekas pašsaprotami, ka Intai, viņas klātbūtnei un iedvesmai ir jāturpinās mūsu fakultātē. Lai arī pēc nāves viņas personība un mantojums turpina iedvesmot visus mūs – viņas fakultātes studentus, darbiniekus un pasniedzējus.”

0 comments
bottom of page