top of page
Search
  • Writer's pictureLASAP

Top 10 apmeklētākie ziņu portāli Latvijā

Starptautiskā interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius apkopotie dati norāda, ka visilgāk lasa ziņu portālu Delfi, lielākais sieviešu īpatsvars ir la.lv, savukārt jauniešus piesaista saturs, ko publicē skaties.lv.

Salīdzinot datus par apmeklētākajiem ziņu portāliem Latvijā, tika secināts, ka starp 10 populārākajiem ir divi mediji krievu valodā (mixnews.lv un vesti.lv), kuri ierindojušies attiecīgi 8. un 9. vietā pēc apmeklētāju skaita mēnesī. Pirmajā trijniekā atrodas delfi.lv ar 878 000 apmeklētājiem, tvnet.lv / apollo.lv (760 000 apmeklētāji) un skaties.lv (542 000 apmeklētāji). Interesanti, ka ziņu portālu jauns.lv vidēji dienā apmeklē vairāk interneta lietotāji nekā skaties.lv, taču mēneša griezumā tas sasniedz mazāku auditorijas daļu, tādēļ atrodas 4. pozīcijā ar 475 000  apmeklētājiem.

Topa līderis pēc apmeklētāju vidēji dienā pavadītā laika ir lielākais ziņu medijs delfi.lv, kur dienā viens lietotājs lasa ziņas vidēji 23 minūtes un 52 sekundes. Savukārt no krievu valodā pieejamajiem ziņu portāliem, visilgāk interneta lietotājs pavada vesti.lv (6 minūtes un 58 sekundes), kas pēc šī rādītāja atrodas 5. pozīcijā. Jāatzīmē, ka vesti.lv ir arī vienīgais no apskatītajiem medijiem, kura auditorijas sadalījums pēc dzimumiem ir puse uz pusi.

Apskatot auditorijas procentuālo sadalījumu pēc vecuma, par jauniešu auditorijai iecienītāko ziņu mediju kļuvis skaties.lv, jo 28% šī portāla auditorija ir vecumā no 7 līdz 24 gadiem. Savukārt interneta lietotāji, kas vecāki par 45 gadiem lasa vesti.lv (64% no kopējās auditorijas), mixnews.lv (52%), nra.lv un la.lv (abiem 49%).

Top 10 tika veidots, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus un mobilos telefonus. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas septembrī piedalījās  gemiusAudience pētījumā. Dati par aplikācijām nav iekļauti (izņemot delfi.lv). gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita no datoriem, lapu skatījumu skaita (page views) un  sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču gemiusAudience vietnē www.opa.gemius.lv.

Sīkāka informācija: http://www.gemius.lv/all-reader-news/top-10-apmekletakie-zinu-portali-latvija.html

0 comments

Comments


bottom of page