top of page
Search
  • Writer's pictureSamanta Brante

No datoriķa līdz komunikācijas speciālistam: kāpēc pēc bakalaura grāda datorzinātnē es izvēlējos studēt komunikācijas zinātnes?

Esmu Samanta Brante - Biznesa augstskolas Turība studente maģistra programmā “Stratēģiskā komunikācijas vadība” un tikko absolvēju Latvijas Asociācijas sabiedrisko attiecību profesionāļiem mentoringa programmu, taču bakalaura grāds man ir pavisam citā jomā - studiju programmā "Datorvadība un datorzinātne" Latvijas Lauksaimniecības universitātē jeb tagadējā LBTU. Šajā rakstā pastāstīšu, kā desmit gadu laikā karjera tehniskajā IT jomā sāka prasīt arvien labākas profesionālās komunikācijas zināšanas un apgūstot to darba procesā, nolēmu iegūt arī diplomu komunikācijas zinātnē.


Pēdējo bakalaura studiju gadu laikā uzsāku savu pirmo profesionālo darbu tehniskā atbalsta jomā tīmekļa mitināšanas pakalpojumiem - kā nepilna laika ārpakalpojuma sniedzēja. Šajā darbā tika izmantotas manas plašās informācijas tehnoloģiju zināšanas, sākot no tīmekļvietņu iestatīšanas līdz problēmu risināšanai ar serveru konfigurācijām. Interesanti, ka darbs nebija tikai tehnisko problēmu risināšana; tas ietvēra būtisku mijiedarbību ar klientiem, iekļaujot arī biznesa psiholoģijas elementus — joma, ar kuru es biju saskārusies jau vidusskolā un nedaudz arī bakalaura programmā. Darbs piedāvāja tiešsaistes kursus par empātiju pret klientiem un toni rakstiskajā komunikācijā.


Būt pašnodarbinātam vai mazam uzņēmējam prasa daudzpusīgas prasmes. Piemēram, veidojot mājaslapas, ir jāprot arī rakstīt kvalitatīvu un meklētājprogrammām optimizētu (SEO) tekstu, kas mūsdienās ir cieši saistīts ar sabiedriskajām attiecībām. Rakstot ziņas portāliem, es sāku aizrauties ar žurnālistiku un vēlējos iemācīties rakstīt un runāt profesionālāk. Šīs pārmaiņas karjerā pamudināja mani interesēties par komunikācijas zinātni. Ar šo jomu pilnībā iepazinos tikai uzsākot maģistra studijas Biznesa augstskolas Turība programmā “Stratēģiskās komunikācijas vadība”.


Pēc viena gada studijām maģistra programmā “Stratēģiskā komunikācijas vadība”, kur esmu paspējusi jau apgūt tādus studiju kursus kā integrētais mārketings, statēģiskā vadība, komunikācijas vadība un citus, jūtu ka neskaidrie jautājumi manā karjerā ir atbildēti un ir aizpildīti iztrūkstošie zinšāšanu robi mārketinga un komunikācijas jomās, kas arī bija mans mērķis uzsākot studijas.


Savukārt, dalība LASAP mentoringa programmā deva man ieskatu reālajā komunikācijas profesionāļu darba ikdienā, kas palīdzēja identificēt un saprast kur ir tā sāls jeb kas nepieciešams, lai sasniegtu mērķus profesionālā komunikācijā.


Izdarot secinājumus un atskatoties uz savu karjeras ceļu, redzams, kā tas savijās datorzinātnē, komunikācijā un mārketingā — šķietami dažādu jomu sajaukumā, kas nodrošināja man plašu prasmju kopumu, sava biznesa attīstīšanai. LASAP mentoringa programma detaļās pilnveidoja manas komunikācijas jomas prasmes, savukārt “Turība” paplašināja manas biznesa zināšanas kopumā. 


Savukārt, skatoties no darba meklētāja perspektīvas: cik man ir pazīstams mūsdienu darba tirgus - prasība pārvaldīt dažādu prasmju spektru nav retums mārketinga, tehnoloģiju un biznesa jomu vakancēs, it īpaši privātajā sektorā, tāpēc šo atšķirīgo zinātņu kombinēšana savā izglītības pieredzē, manuprāt, noteikti atmaksāsies.


Ja arī tu domā par nākošās virsotnes sasniegšanu savā karjerā un vēlies uzzināt vairāk par studijām Turībā, lasi par Turības studiju programmām šeit vai sazinies ar mani sociālajos medijos, ja meklē padomu.Comments


bottom of page